Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Wystarczy dowód i udanie się do prywatnej instytucji finansowej, aby cieszyć się z pieniędzy, które pozyskaliśmy na wycieczkę, nowy telewizor lub dowolny inny wydatek. Bez zaświadczeń o dochodach, bez żyrantów, bez innych poręczeń lub sprawdzania BIK - szybko i wygodnie. Należy jednak uważać na małe niuanse.

Haczyki kryją się najczęściej w wielostronicowych umowach, które podpisuje się przed otrzymaniem gotówki. Koszt pożyczki może więc podnieść chociażby o dodatkowe ubezpieczenie, nie bez znaczenia jest też czas spłaty. Nawet jeśli oprocentowanie jest stałe, to jednak za pożyczkę zapłaci się więcej, jeśli zaciągnie się ją na dłużej. Warto zastanowić się, czy nie warto skorzystać z pożyczki hipotecznej. Odpowiednie zabezpieczenie pozwala ubiegać się zazwyczaj o wyższe kwoty, dzięki niemu można też negocjować lepsze warunki spłaty. Dobrze jest też zastanowić się nad samym parabankiem, w którym zaciąga się kredyt. Jeśli ma się sporo zobowiązań finansowych w każdym miesiącu, najlepiej jest poszukać oferty kredytu w sprawdzonej instytucji, zamiast korzystać z kuszących propozycji kredytu u konkurentów. Tym bardziej, że stali klienci mogą często liczyć na preferencyjne warunki uzyskania i spłat.

Codzienność ze spłatą pożyczki

Mimo, że o same przyznanie pieniędzy trzeba się postarać, to jednak zimną krew i energię warto zachować przede wszystkim na później. Pożyczki na pewno nie warto zaciągać za wszelką cenę, dobrze jest to zgrać tak, żeby terminy spłaty kolejnych rat wypadały zawsze po uzyskaniu wypłaty, a nigdy przed. 

Dobrze jest też zawczasu dowiedzieć się, co się stanie, jeśli zdarzy się sytuacja, że rata nie zostanie spłacona. W przypadku pożyczek na większe sumy pieniędzy, możliwe jest zawieszenie spłaty (o ile parabank oferuje taką możliwość). Taką możliwość otrzymuje się na kilka miesięcy, nierzadko jest to opcja dodatkowo płatna, która jednak w sytuacjach podbramkowych może okazać się prawdziwym wybawieniem i pozwala zyskać czas, żeby poradzić sobie z problemami finansowymi. Kłopotliwe mogą okazać się też i takie sytuacje, kiedy spłaca się kilka zadłużeń jednocześnie. Pamiętanie o terminach samo w sobie jest już dość absorbujące, a wszystkie pożyczki z osobna również są kosztowne. Żeby ułatwić sobie życie, a jednocześnie zaoszczędzić, warto zastanowić się nad wymianą kilku pożyczek na jedną większą. Taką możliwość daje już wiele parabanków, a po przejściu do nich można nie tylko znacznie ułatwić sobie życie, ale i zaoszczędzić trochę na odsetkach.
Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016