Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Zanim skorzystasz z pożyczki powinieneś pamiętać o kilku istotnych sprawach. Bezmyślne zaciąganie kolejnych szybkich pożyczek doprowadzi do poważnych problemów finansowych. Odpowiedzialne pożyczanie to nic innego jak świadome planowanie wydatków i dokładne sprawdzanie ofert. Co zatem, jako klienta, powinno nas zainteresować. 
Po pierwsze nie traktujmy jej jako łatę domowych finansów i nie spłacajmy starych zobowiązań zaciągając nowe, gdyż wpadniemy w tzw. spiralę zadłużenia. Poza tym kwota powinna być dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych. Pamiętajmy również, że każdą pożyczkę musimy spłacić w całości z wszelkimi opłatami.

Zgodność z krajowymi przepisami

Szybkie pożyczki gotówkowe lub tak zwane pożyczki pozabankowe udzielane są na podstawie ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm. Większość stosuje się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715). 

Opłaty związane z udzieleniem pożyczki

Zaciągając szybką pożyczkę należy się liczyć z kosztami tj.: opłata przygotowawcza, opłata rejestracyjna/weryfikacyjna, ubezpieczenie, opłata za wydłużenie okresu spłaty, opłaty za upomnienia i monity. 
RRSO obrazuje relację między całkowitymi kosztami, a kwotą otrzymanej pożyczki. Dzięki temu, że sposób obliczania RRSO jest szczegółowo określony co do kosztów uwzględnianych przy obliczaniu, RRSO stanowi idealne narzędzie pozwalające porównać różne oferty pożyczek.

Przedłużenia okresu spłaty pożyczki

Każdy pożyczkobiorca ma możliwość wydłużenia okresu spłaty pożyczki. Zwykle można odroczyć spłatę o kolejne 7, 14 lub 30 dni. Wiąże się to z koniecznością dokonania dodatkowej opłaty za przedłużenie, którą należy wpłacić przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

Opóźnienia w spłacie – konsekwencje

Pożyczkobiorca, który ma opóźnienia w spłacie rat pożyczki zostanie obciążony dodatkowymi opłatami za wysłane wezwania do zapłaty oraz naliczone odsetki za zwłokę w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Dodatkowo może zostać zgłoszony do krajowych baz dłużników, które zdecydowanie utrudnią lub całkowicie uniemożliwią zaciągnięcie kredytu w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku braku spłaty całkowitej kwoty pożyczki wraz z odsetkami i z dodatkowymi kosztami w określonym terminie, pożyczkodawca ma prawo przekazać zobowiązanie z tytułu zadłużenia do windykacji lub podjąć działania sądowe.


Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016