Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Mikroprzedsiębiorcy coraz częściej i więcej pożyczają w Providencie

Wartość portfela pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, po pięciu miesiącach sprzedaży,  wynosi 4,5 mln złotych. Takie dane podaje firma Provident Polska, która w marcu br. wprowadziła do swojej oferty pożyczki dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Decyzja o poszerzeniu portfolio produktowego była odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie mikroprzedsiębiorców na szybkie i dostępne źródła zewnętrznego finansowania działalności gospodarczej. Szczególnie dla małych firm, często jednoosobowych, jest to bardzo duża bariera rozwoju biznesu. Większość osób, które decydują się skorzystać z oferty dla mikroprzedsiębiorców, to nowi klienci. Do tej pory udzieliliśmy 1400 takich pożyczek i potwierdzamy, że trend jest rosnący. Spodziewamy się dalszego wzrostu dzięki rozpoczętym działaniom marketingowym, z którymi jak dotąd się wstrzymywaliśmy, dając sobie pierwsze trzy miesiące na obserwację rynku. - mówi Michał Kuchta, dyrektor departamentu rozwoju produktów i rynku w Provident Polska. Średnia wartość pożyczki kształtuje się na poziomie 3200 złotych. To jest dwukrotnie więcej niż średnia pożyczka konsumencka w naszej firmie, która oscyluje wokół 1500 złotych. - dodaje Michał Kuchta. 

Solidny jak przedsiębiorca
Wbrew obiegowym opiniom klienci prowadzący własną działalność wcale nie są tak ryzykowni. Mikroprzedsiębiorcy korzystający z oferty Providenta bardzo dobrze spłacają pożyczki, a poziom akceptacji udzielanych pożyczek jest wysoki. 9 na 10 wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie. Dla porównania w bankach akceptacja dla tego segmentu przedsiębiorców wynosi nie więcej niż 20 proc. Z analiz przeprowadzonych przez firmę wynika, że potrzeby mikroprzedsiębiorców będą systematycznie rosły, stąd decyzja Providenta o podniesieniu maksymalnej kwoty pożyczki do 10000 złotych z dotychczasowego pułapu 7000 złotych. Oferta jest dostępna już od września.


Informacja prasowa

Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016