Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Spłata długów przez konsolidację

Mam zaciągnięty kredyt gotówkowy oraz karty kredytowe do spłaty. Zmieniła się moja sytuacja finansowa i zaczęły się problemy z terminową spłatą wszystkich rat. Pomyślałam, że może powinnam skonsolidować wszystkie zobowiązania na dłuższy okres. Proszę o poradę.

Odpowiada: Andrzej Wiertłuch, specjalista ds. bankowości
W tego typu sytuacjach najsensowniejszym rozwiązaniem jest szybka decyzja o konsolidacji wszystkich zobowiązań, szczególnie jeśli zaczęły się problemy z terminową spłatą zobowiązań. Aby mieć pewność, że konsolidacja ma sens należy wyliczyć, ile możemy zaoszczędzić. Gdyby jednak okazało się, że koszty takiej operacji są wysokie, ale rata po konsolidacji znacząco się obniży pozwalając na terminową spłatę i ratując nas przed spiralą zadłużenia, konsolidacja kredytów jest wtedy jedynym sensownym posunięciem.
Po szczegóły należy udać się do banku i tam zapytać o warunki udzielenia kredytu konsolidacyjnego. Decyzja o przyznaniu takiej pożyczki będzie zależała od pozytywnej historii kredytowej oraz od wysokości dochodów.
Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016