Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

POLECANE Lokaty

Fundusz z 7% lokatą BGŻOptima

Fundusz z 7% lokatą BGŻOptima to promocyjne oprocentowanie lokaty 3-miesięcznej na aż 7% w skali roku z możliwością zwiększenia zysku inwestując subfundusze KBC TFI.

Lokata ExtraZysk BNP Paribas

Lokata terminowa ExtraZysk w BNP Paribas to oprocentowanie 1,80% w skali roku na okres 12 i 18 miesięcy oraz na okres 3 i 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,3% w skali roku.

LOKATY

Lokata bankowa jest produktem, który pozwala zarobić na złożonych środkach. Mocnym punktem jest bezpieczeństwo, gdyż żaden fundusz z gwarancją kapitału nie udzieli tak pewnego zwrotu. Nie spodziewajmy się jednakże wysokich zysków.

Zazwyczaj termin na jaki powierzamy bankom gotówkę to 3, 6, 12 i 24 miesiące. Zdarzają się dodatkowo oczywiście na kilka tygodni lub dni. Najmniejsza wpłata jaką mamy możliwość zrealizować to mniej więcej 500 zł. Należne odsetki dostaniemy po upływie czasu na jaki była otworzona. Decydując się na lokatę odnawialną automatycznie bank założy nową na ten sam okres.

Mamy obowiązek dodatkowo mieć na uwadze, że likwidacja lokaty przed jej zakończeniem skutkuje całkowitą ewentualnie częściową utratę wypracowanego zysku.
Aktualności - Lokaty
Wstępne oznaki wzrostu oprocentowania lokat
Oprocentowanie lokat w końcu zaczęło wzrastać. Oprocentowanie rocznych lokat wzrosło średnio z 2,47% do 2,64% w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Według specjalistów Expandera wiele wskazuje na to, że w tym roku średnia dla krótkoterminowych lokat raczej nie przekroczy 3%. W 2015 powinno być już wyraźnie lepiej.
4% z lokaty. Czy to jeszcze realne
Oprocentowanie lokat bankowych ponownie spadło. Powodem była oczywiście obniżka stóp procentowych w lipcu. Aktualnie lokaty do 4% można znaleźć tylko na depozytach 24 miesięcznych. Na szczęście to już najprawdopodobniej koniec obniżek.
Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016