Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Sierpień z niższą zdolnością kredytową

Ponad 99 procent kredytów mieszkaniowych udzielonych w drugim kwartale 2013 roku to kredyty złotowe. Wzrosła również liczba kredytów z przynajmniej 20% wkładem własnym. To efekt dalszego przystosowywania się do nowych rekomendacji KNF. Sprzedaż kredytów jednak wzrasta, a wartość nowo podpisanych umów była najwyższa od dwóch kwartałów.

Sejm nadal pracuje nad ustawą dotyczącą dopłat do kredytów hipotecznych. W sierpniu pojawiły się kolejne propozycje zmian do przedstawionego wcześniej projektu. Ostatnie propozycje dotyczą zwiększenia dopuszczalnego metrażu nieruchomości dla rodzin, które starając się o kredyt będą miały troje lub więcej dzieci. W przypadku mieszkania jego powierzchnia nie mogłaby przekroczyć 85 metrów (standardowo 75 metrów kwadratowych), a powierzchnia domu 110 metrów kwadratowych (standardowo nie więcej niż 100 metrów).

To jednak nie wszystkie zmiany. Wcześniej pojawił się pomysł podwyższenia limitu ceny metra kwadratowego mieszkania. Według projektu stanowić go będzie średnia arytmetyczna dwóch ostatnich wartości wskaźnika odtworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego powiększona o 10%. Przy czym zwiększenie limitu nie wpłynie na wzrost wysokości dopłaty.

Dodatkowo osoby budujące nieruchomość systemem gospodarczym mogłyby liczyć na zwrot części kosztów związanych z zakupem materiałów budowlanych.


Analiza zdolności kredytowej Domu Kredytowego Notus i MarketMoney.pl

Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016