Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Kredyt dla wolnych zawodów

Aby móc rozmawiać o kredytach dla wolnych zawodów, należy wyjaśnić samo pojęcie wolnego zawodu. Co kryje się pod tą definicją? W ujęciu prawa, wolny zawód to fach, który nie posiada definicji normatywnej. Mówiąc jaśniej - wolny zawód to zawód, który określany jest przez społeczeństwo. Formalnie nie istniejący. Nazwy wolnych zawodów często wymyślane są przez ludzi na podstawie skojarzeń z usługami lub produktami, które bezpośrednio dotyczą wolnego zawodu. Wprawdzie wolny zawód nie jest normatywny, ale jest bardzo często postrzegany jako jeden z najważniejszych. Dla wolnych zawodów tworzone są specjalne samorządy, które sprawują pieczę nad daną specjalizacją. Przykładem wolnego zawodu jest optyk, lekarz, prawnik, aptekarz, doradca podatkowy i wiele więcej. Zwykle wolny zawód kojarzy się ze ściśle sprecyzowanym zajęciem, które uznawane jest w społeczeństwie za wartościowe i potrzebne.

Czy w przypadku kredytów jest podobnie? Czy przedstawiciele wolnych zawodów mają dodatkowe przywileje, które uprawniają do gratyfikacji kredytowych lub pożyczkowych? Przekonajmy się.

Przejdźmy więc do clou tego wywodu, czyli do kredytów dla wolnych zawodów. Czy Kowalski, który jest przedstawicielem jednego z takich zawodów może bez problemu wziąć kredyt w banku? Oczywiście, banki przygotowują specjalne oferty dla przedstawicieli wolnych zawodów. Aby móc ubiegać się o taką zapomogę - bank musi potwierdzić przynależność potencjalnego kredytobiorcy do danego samorządu, który jest wyznacznikiem określonego wolnego zawodu. Jednym słowem - Kowalski musi potwierdzić, że jest lekarzem lub optykiem, aby móc starać się o kredyt na dogodniejszych warunkach.

Warunki kredytowe
Jeżeli już mówimy o warunkach kredytowania, przedstawiciele wolnych zawodów nie mogą narzekać na brak pomysłowości banków. Instytucje bankowe, które chcą przyciągnąć poważanych obywateli wykonujących wolne zawody, oferują pożyczki do nawet 150 tysięcy złotych bez poręczycieli i bez prowizji. Rezygnuje się także z dodatkowych opłat formalnych. Brak dodatkowych zabezpieczeń to kolejny plus. Banki natomiast narzucają na przedstawicieli wolnych zawodów konieczność zwrócenia kwoty kredytu z odsetkami do 72 miesięcy.

www.kredytjuz.pl
Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016