Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Kredyt na remont mieszkania

Pragnąc zaciągnąć kredyt na remont mieszkania czy domu należy wziąć pod uwagę zwykły kredyt gotówkowy albo pożyczkę hipoteczną, która jest zazwyczaj znacznie niżej oprocentowana. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że ten ostatni w przypadku niewielkich kwot i krótkiego okresu spłaty może być wprawdzie dużo tańszy jednak wymaga poniesienia dodatkowych kosztów związanych z zabezpieczeniem. Koszty te mogą być znaczące. Dlatego też warto dokładnie przeliczyć, aby zorientować się, która pożyczka jest najlepsza w danym przypadku.

Pożyczka na niewielką kwotę i krótki okres spłaty
Kredyt gotówkowy najtańszym rozwiązaniem nie jest jednak w niektórych przypadkach może okazać się bardziej opłacalny od pożyczki hipotecznej. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku zaciągnięcia kredytu w stosunkowo niewielkiej kwocie i wtedy gdy okres jej spłaty jest krótki. Wprawdzie sam koszt pożyczki hipotecznej, czyli suma odsetek i prowizji będzie niższy, ale koszty dodatkowe mogą być na tyle znaczące, że przewyższą oszczędności. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zabezpieczenie, które trzeba będzie ustanowić zanim kredyt zostanie udzielony. Lokal mieszkalny będzie więc musiał mieć księgę wieczystą. W przypadku jej braku trzeba będzie ją założyć co wiąże się z kosztami. Z kosztami wiąże się też dokonanie do niej wpisu. Niektóre banki obciążają też osoby biorące kredyt na remont nieruchomości kosztami wyceny. A to już są koszty znaczne. Ponadto nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie zazwyczaj musi być ubezpieczona.

Gdy potrzebna jest dużo większa suma spłacana w dłuższym okresie czasu 
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy potrzebna jest suma znaczna, która ma być spłacona w dłuższym okresie czasu. Wtedy koszt kredytu hipotecznego jest już o wiele niższy od pożyczki gotówkowej i to nawet wtedy, gdy uwzględni się wszystkie ewentualne koszty dodatkowe.

Zaciągając kredyt na remont mieszkania należy wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale też i inne elementy np. czas potrzebny na załatwienie wszystkich formalności związanych z pożyczką. W tym przypadku znacznie szybciej można otrzymać kredyt gotówkowy niż pożyczkę hipoteczną. W przypadku tego pierwszego załatwianie formalności często trwa tylko jeden dzień natomiast w przypadku tego drugiego nierzadko od czasu złożenia wniosku do wypłaty gotówki mijają miesiące.  


Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016