Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Czym jest kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy działa podobnie jak limit odnawialny. Oznacza to, że do rachunku firmowego przyznana jest określona kwota środków, z których bezwzględnie możemy korzystać w ciągu trwania zawartej umowy kredytowej.

Czym jest kredyt obrotowy w firmiePodobnie jest w sytuacji kredytu odnawialnego każdy zaksięgowany wpływ na rachunek pomniejsza zadłużenie o wpływ i jednocześnie zwiększa kwotę do dyspozycji firmy. Oprocentowanie w większości przypadków pobierane jest pod koniec okresu rozliczeniowego, ale nie od całości kredytu, a od kwoty, która została wykorzystana z przyznanego kredytu obrotowego.

Trzeba jednak dokładnie sprawdzać umowę dotyczącą kredytu obrotowego ponieważ bardzo duża liczba banków wprowadza dodatkowe oprocentowanie, które naliczane jest od kwoty niewykorzystanej kredytu, co powoduje, że firma obciążona jest dodatkowymi kosztami.

Banki mają w swojej ofercie dwa rodzaje kredytów obrotowych

- zabezpieczone i niezabezpieczone. Pierwsze z nich wymagają posiadania zabezpieczenia, które zrównoważy przyznany limit obrotowy. Drugi rodzaj to te nie wymagające zabezpieczenia. Jednak w takim przypadku wysokość przyznanego kredytu uzależniona jest w dużej mierze o wyniki finansowe firmy. I to kredytami niezabezpieczonymi banki kuszą właścicieli firm. Przy czym jest on o nieco wyższym oprocentowaniu niż kredyty zabezpieczone, co wywołane jest ryzykiem finansowym, jaki ponosi bank udzielając takiego kredytu. Na rynku usług finansowych dla firm kredyty obrotowe bez zabezpieczeń oferowane są firmom nawet do 1 000 000 zł, ale konieczne jest robienie obrotów na posiadanym rachunku firmowym. 

W przypadku, kiedy wnioskujemy o kredyt obrotowy w innym banku niż posiadamy rachunek firmowy, opiera się on na historii obrotów z banku, w którym firma ma rachunek. Trzeba więc pamiętać, aby wszystkie środki pochodzące od kontrahentów przepływały przez rachunek naszej firmy w banku, w którym posiadamy obrotowy kredyt.

Najczęściej kredyty obrotowe są wykorzystywane przez firmy,

z branż, które mają bardzo długie terminy płatności. W ten sposób mogą one całkowicie zabezpieczyć płynność finansową swojego przedsiębiorstwa lub realizować kolejne krótkoterminowe inwestycje, bez których firma nie mogłaby przetrwać.Komentarze
Podpis: greg
Gdzie jest najkorzystniej na obecną chwilę wziąć takie zobowiązanie? W Aliorze w którym mam konto jest dość ciężko
Podpis: manek
szczecin
Ja polecam Ci sprawdzić Getinbank, dostałem tam bez większych problemów, teraaz jest jeszcze lepiej, z tego co wiem.
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016