Najnowsze porady finansowe

 Chciałabym skrócić czas spłaty zaciągniętego kilka lat temu kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę na 30 lat do 15–20 lat. Oczywiście wiem...

Bardzo zależy mi, aby gdzieś dostać pożyczkę na spłatę chwilówek. Problemem może być brak zdolności kredytowej. Czy jest szansa otrzymać kredyt na s...

Konto osobiste bez opłat

Banki wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Darmowe konto osobiste? To możliwe. Coraz więcej oferuje możliwość założenia osobistego rachunku, który nie będzie kosztował zupełnie nic. Mowa o dostępie internetowym oraz samym prowadzeniu konta.
Jak to możliwe? Przecież na świecie nie ma nic za darmo. Zwłaszcza w sferze finansowej i bankowej. Okazuje się, że jednak konta bankowe, które prowadzone są za zero złotych w skali miesiąca, są możliwe. Banki doskonale wiedzą, że takie rozwiązania przyciągają klientów. Pojawia się magiczne słowo darmowe, które jest doskonałym wabikiem reklamowym. Klienci zapominają o analizach ofert innych banków, decydując się automatycznie na ofertę instytucji, która oferuje darmowe konto.

Gdzie tkwi haczyk?

Zadajmy sobie pytanie, czy haczyk w ogóle istnieje? To zależy od oferty banku i polityki marketingowej oraz finansowej danej instytucji. Niektóre banki oferują darmowe prowadzenie konta bankowego, ale pobierają opłaty za kartę bankową. Inne natomiast wykorzystują sytuację i pobierają opłaty za przelewy. Większość oferuje konto bez opłat ale uwarunkowane jakimś działaniem typu gwarantowane wpływy wynagrodzenia oraz realizacja transakcji bezgotówkowych kartą na określoną kwotę. Opłata za narzędzia autoryzacyjne? Również się pojawia. Tak więc darmowe konto może być darmowe tylko z nazwy. Dodatkowe usługi niezbędne do korzystania z rachunku bankowego są już płatne, co zmienia postać rzeczy i sprawia, że powinniśmy dokładnie przestudiować ofertę na takie konto. Wystarczy dokładnie sprawdzić tabele opłat i prowizji banku oraz przeczytać umowę i regulamin.

Nie każdy bank narzuca opłaty

Oczywiście nie szufladkujemy instytucji finansowych. Na polskim rynku działają banki, które oferują całkowicie darmowe konta osobiste, bez dodatkowych opłat za usługi, które są opcjonalne i potrzebne do prowadzenia rachunku oraz bez warunków. Takie banki zdobywają zaufanie klientów, którzy decydują się na lokaty, kredyty lub na inwestycje. Bank de facto traci na darmowym rachunku bankowym, ale zyskuje na innych usługach, jednocześnie zdobywając stałych klientów. Czasami pozornie darmowa usługa może sprawić, że bank zyska więcej, niż inne instytucje, które pobierają opłaty za prowadzenie rachunku. Reasumując - wszystko ma znaczenie.

Darmowe konta istnieją i mają się całkiem dobrze.

Jednak przed skorzystaniem z oferty i podpisaniem umowy warto sprawdzić, czy bank faktycznie gra fair i nie narzuca na nas dodatkowych opłat za usługi, które są niezbędne do prowadzenia i korzystania z osobistego rachunku. Wystarczy poświęcić kilka minut na analizę oferty, aby wiedzieć, czy jest ona darmowa, czy tylko tak się nazywa.
Komentarze
Napisz komentarz
Podpis:
Miejscowość:
Treść:

Komentarze moderowane!

Alior Bank
Bank BPS
Bank Pocztowy
BGŻ BNP Paribas
BGŻOptima
BOŚ Bank
BZ WBK
Citi Handlowy
Crédit Agricole
Deutsche Bank
Eurobank
FM Bank
Getin Bank
Idea Bank
ING Bank
Inteligo
mBank
Millennium Bank
Nest Bank
Plus Bank
PKO BP
Raiffeisen/POLBANK
Santander Consumer Bank
T-Mobile Usługi Bankowe
Toyota Bank
Volkswagen Bank-direct
Bank BGŻ
Bank BPH
MultiBank
Getin Online
Meritum Bank
Expander
Akredo
© Copyright by kredytjuz.pl, 2013-2016